Aktuality

 

POMATURITNÉ VYŠŠIE ODBORNÉ ŠTÚDIUM

 • Od 1. septembra ponúkame možnosť štúdia v odbore 6318 Q manažment hotelov a cestovných kancelárií. Prihlášky je možné zasielať do 30. augusta 2024. Bližsie info nájdete na tomto odkaze

 

 • 2. kolo prijímacích skúšok pre 2024/2025

  Pre prijímacie skúšky platia kritériá a podmienky ako pre prijímacie konanie v prvom kole. Prihlášky na štúdium je potrebné podať cez Edupage, alebo doručiť na sekretariát riaditeľky školy do 18. 6. 2024. Počet žiakov, ktorých možno prijať na štúdium do prvého ročníka v 2. kole prijímacieho konania je nasledovný:

  študijný odbor – 5-ročný 6323 K hotelová akadémia – 4 voľné miesta

          Dňa 21. 6. 2024 (v čase 0:00 – 23:59 hod.) – riaditeľ SŠ zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania. Najneskôr do 26. 6. 2024 (23:59 hod.) – uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača písomne potvrdí SŠ prijatie na vzdelávanie.

 

 • Tento rok začíname spoluprácu s agentúrou HaPi Agency. ☺️ Zakladateľky agentúry Silvia a Ivana ponúkli našim študentom zaujímavé možnosti absolvovania zahraničnej praxe v čarovnom Francúzsku (Jura, Provensálsko, Azúrové pobrežie a Savojské Alpy) alebo vo francúzskych Antilách v karibskej oblasti na ostrove Saint Barthélemy. Tešíme sa na skúsenosti, ktoré si z nových miest naši študenti prinesú. Držte nám ✊ 
  (Zdroj fotografií: www.hapi-agency.com)

            

 

 • Z hotela Falkensteiner Spa Resort 5* v Mariánskych Lázňach pozdravujú naše praxujúce super baby z III.HA. :-) (4. apríl 2024)

             

 

 • Minulý týždeň bol pre nás opäť úspešný. Na Majstrovstvách Slovenska v príprave kávy Barista junior 2024 nás výborne reprezentovali Juraj Mucha a Matěj Matejček. Matej, ako je už jeho dobrým zvykom, si odniesol najvyššie ocenenie v kategórii Najlepšia prezentácia. Gratulujeme, chalani, ste výborní. (27. marec 2024)

          

 

 • Škola Barmana a ich barmanský kurz tento týždeň u nás v škole. Ďakujeme za spoluprácu, nové vedomosti, a našim študentom gratulujeme k úspešnému zisku certifikátov. (15. marec 2024)

 

 • Dnes od rána cestujeme do Mariánskych Lázní na dvojmesačnú prax do hotela Falkensteiner Spa Resort Marienbad 5*. Držte nám palce. ✊ (29. február 2024)

              

 

 • Prečítajte si rozhovor s našim úspešným absolventom Pavlom Sirotným z Likérky Trenčianske Teplice. (Foto: kavickari.sk)

              

 

 • V piatok 16. 2. nás Miška a Matej perfektne reprezentovali na Baileys cupe vo Zvolene. Sú veľmi šikovní a my sme boli na nich právom hrdí. Matejovi gratulujeme aj k výbornému umiestneniu. Domov a do školy si odniesol diplom v kategórii Najlepšia prezentácia. Ďakujeme obom.

             

 

 • Včera sme u nás privítali veľmi milú návštevu z Cypru. Manažéri Adamos Andreou a Kassianos Peracha prišli našim študentom odprezentovať ich 5* Adams Beach Hotel s ponukou praxe na túto letnú sezónu. Ďakujeme za spoluprácu a túto ponuku opäť veľmi radi využijeme aj tento rok. (25. január 2024) 

         

 

 

 • Magdi, Johanka a Emma ste výborné. Ďakujeme za perfektnú reprezentáciu v okresnom kole olympiády z anglického a nemeckého jazyka. (20. január 2024)

            

 

 • Naše baby pozdravujú zo zahraničnej praxe vo francúzskom Courcheveli.
  Vika, Paulína a Veronika, držíme silno✊, nech sa vám darí. ❤️

           

 

 • Pozdravy z Krahúľ a náš slnkom zaliaty lyžiarsky. ️⛷️

 

 • Želáme vám šťastné a pokojné vianočné sviatky.

 

 • V decembri sme toho stihli naozaj veľa a niektorí z nás ešte aj baristický kurz. Ďakujeme Cipolla Caffé za všetky odovzdané vedomosti i obdiv ku káve. ☕️

           

 

 

 • Súkromná hotelová akadémia pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ a ich rodičov na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

7. DECEMBER 2023 (štvrtok) 10.00 – 15.00 h.

Pre záujemcov bude pripravená prezentácia školy, otvorené hodiny odborných predmetov, zaujímavé aktivity a samozrejme, náš tradičný pečený moriak. 
TEŠÍME SA NA STRETNUTIE.  

Radi vás privítame aj individuálne v inom termíne podľa dohovoru.

            

 

 • Milí rodičia.

  Dňa 24. novembra 2023 o 14.30 hod. sa bude konať triedne rodičovské združenie s nasledujúcim programom:
  - vnútorný poriadok školy,
  - správa o výchovno-vzdelávacej činnosti za triedu,
  - organizácia aktivít v školskom roku 2023/24,
  - rôzne.

  Tešíme sa na Vás.

  S pozdravom
  I. Halušková

 

 • Milí rodičia,

  dňa 23. novembra 2023 organizujeme odbornú exkurziu (spoznávanie regiónu Hont a návštevu SND). Žiaci, ktorí prejavili záujem o túto odbornú aktivitu, prosíme o úhradu 35 € najneskôr do 27.10.2023. Žiaci, ktorí sa nezúčastnia odbornej exkurzie, budú mať vyučovanie podľa platného rozvrhu.

  S pozdravom
  I. Halušková

 

 • Milí rodičia,

  chceli by sme Vás predbežne informovať o organizácii lyžiarskeho výcviku, ktorý sa uskutoční v čase od 8.1.2024 do 12.1.2024 v lyžiarskom stredisku Krahule. Okrem štátneho príspevku bude potrebné uhradiť príspevok za ubytovanie, stravné, ski-pasy a dopravu. Predpokladané výdavky budú vo výške 120 €.
  Chceli by sme Vás poprosiť, ak máte možnosť osloviť sponzorov, uvítame pomoc z Vašej strany, vďaka čomu by sa znížili predpokladané výdavky na lyžiarsky výcvik.

  Ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu.
  S pozdravom
  I. Halušková

 • Prehľad všetkých poplatkov v aktuálnom školskom roku 2023/2024:
  školné: 98,00 €/mesačne
  potraviny TPP, TOB: 1. a 2. roč. – 40,00 €/mesačne
  potraviny TPP, TOB: 3. roč. – 30,00 €/mesačne
  ubytovanie: 60,00 €/mesačne
  študentský obed: 3,50 €

 

 • Vážené kolegyne, milí študenti, všetci priaznivci SHA,

  dovoľte mi, aby som Vám predstavila našu myšlienku. Býva zvykom, že popri škole funguje vydávanie školského časopisu. My sme to poňali trochu inak. Vzhľadom na to, že máme perfektne nastavenú spoluprácu s miestnymi Štiavnickými novinami, rozhodli sme sa preniesť Vás v čase vzad a prostredníctvom niektorých príspevkov od začiatku školského roka 2022/2023 si pripomenúť dianie na škole v podobe takejto ROČENKY. Ideme do toho prvýkrát, veríme však, že sa tento počin stane každoročnou tradíciou. Samozrejme, že sme okrem súťaží, mimoškolských podujatí, o ktorých sa dočítate, stihli toho oveľa viac. Ponúkame Vám aspoň niekoľko, možno najzaujímavejších.
  Milí naši čitatelia, naši priatelia, prajem Vám za celý tím našej školy príjemné čítanie.

  J. Jauschová

 

 • Fotky až zo samého kraja Stredozemného mora. Naši štvrtáci sa lúčia s Cyprom a my po troch mesiacoch posielame na ostrov nové sily. Noel, Tomáš, Magdi a Sofi, držíme vám palce. ✊ (7. august 2023)

          

 

 • Našu tohtoročnú bohatú reprezentáciu školy v júni doplnili študenti prvého ročníka. Bianka Bukajová v spolupráci s Jurajom Muchom (z II.HA) pod vedením prof. Baksovej vyhrala prvé miesto v súťaži Hont a jeho dejiny. Biankin spolužiak David Zachar uzatváral júnovú reprezentáciu taktiež prvým miestom, a to v slovenskej a českej stredoškolskej ešport lige. Sme hrdí a srdečne gratulujeme. ❤️

             

 

 • Dnes naše mesto navštívila pani prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Ďakujeme za veľkú príležitosť postarať sa o malé občerstvenie. (7. jún 2023)

          

 

 • POZVÁNKA
  Vážení rodičia, vedenie SHA vás pozýva na slávnostné rodičovské združenie spojené s prezentáciou gastronomických zručností a špecialít kuchyne s tematickým zameraním „Hawaii,“ ️ ktoré sa uskutoční 2. júna 2023 od 14.00 do 16.00 hod. v priestoroch školy. ⛱️
  Budeme radi, ak si nájdete čas a neodmietnete pozvanie na deň plný gastronomických zážitkov, ktoré pripravia vaše deti. (25. máj 2023)

            

 

 • V utorok u nás prebiehali 3 prevenčné workshopy na témy: drogy a trestnoprávna zodpovednosť mladistvých, obchodovanie s ľuďmi, a extrémizmus, ktoré pre nás pripravili nadporučíčka JUDr. Anna Holečková z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Žiar nad Hronom a jej tím spolupracovníkov.
  Ďakujeme našim hosťom za ich čas a ochotu vzdelávať nás v týchto ťažkých témach. (24. máj 2023)

          

 

 • Včera bol deň príchodov a odchodov. ✈️
  Miška a Natália sa vrátili po troch mesiacoch zo zahraničnej praxe v Mariánskych Lázňach a zároveň Lukáš, Michal, Matej, Diana, Emma a Tamara odleteli na trojmesačnú prax na Cyprus. ⛱️ Držte sa a nech sa Vám vydarí každý deň.❤️ (1. máj 2023)

            

 

 • Vyššie odborné štúdium Manažment hotelov a cestovných kancelárií znamená jediné. U nás sa učí, varí, pečie aj v sobotu. :-) (22. apríl 2023)

         

 

 • Marec - mesiac knihy za nami a využitý naplno. :-) (2. apríl 2023)

        

 

 • Takto vyzerajú naše minulotýždňové úspechy na Majstrovstvách Slovenska v príprave kávy v Nových Zámkoch.
  Cena za najlepšie espresso patrí Matejovi a cena za najlepšiu prezentáciu Natálii. Ďakujeme, sme na Vás veľmi hrdí. (30. marec 2023)

         

 

 • Všetkých sedu aj lehuchtivých :-) pozdravujú naši prváci z lyžiarskeho výcviku. Kopec parádny, študenti tiež, čo viac si priať. (8. marec 2023)

           

 

 • V utorok sme držali palce Matejovi a Natálii na celoslovenskej baristickej súťaži BAILEYS COFFEE CUP 2023 vo Zvolene. Ďakujeme za Vaše jedinečné výkony a Natálii gratulujeme k úžasnému 3. miestu. Sme na Vás hrdí, boli ste perfektní. (16. február 2023)

         

         

 

 • Natália a Miška pozdravujú z pražskej hlavnej vlakovej stanice. Od zajtra im začína dvojmesačná zahraničná prax v hoteli Falkensteiner v Mariánskych Lázňach. Veľa šťastia Vám želáme. (31. január 2023)

           

 

 • V decembri a v januári boli naši študenti ešte šikovnejší, než obvykle zvyknú. Veď posúďte sami.

Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku: Mia Tara Pelešová (I.HA) v kat. 2A získala 2. miesto a Ema Gremanová (V.HA) v kat. 2B taktiež 2. miesto.
Postup do okresného kola v olympiáde z nemeckého jazyka - Martina Budovcová (V.HA).
Postup do krajského kola v olympiáde zo slovenského jazyka - Ema Gremanová (V.HA).
Postup do krajského kola v olympiáde z kritického myslenia - Michal Merta (IV.HA).
V tomto čase sa konal aj 2. ročník školskej baristickej súťaže NAJ BARISTA SHA. Ďakujeme všetkým zúčastneným a gratulujeme výhercom.
1. miesto Michaela Vajdová (II.HA).
2. miesto Matěj Matejček (IV.HA).
3. miesto Natália Ivaničová (IV.HA)
a najlepší nováčik Timotej Ivanič (I.HA).
Zúčastnení aj výhercovia - ste naozaj výborní. Ďakujeme za Vaše výkony.

       

       

 

 • Toto boli naše včerajšie Vianoce, zorganizované a super pripravené žiackou školskou radou. Ďakujeme všetkým za zapojenie sa a želáme Vám pokojné sviatky, oddychujte, uvidíme sa 9. januára. (23. december 2022)

 

 • Ďakujeme našej absolventke Ing. Viktórii Šuškovej za prezentáciu štúdia na Vysokej škole hotelovej v Prahe, ktoré minulý rok úspešne ukončila.
  Pre naše baby maturantky to bol výborne strávený čas. Vika, ďakujeme Ti za návštevu. (20. december 2022)

           

 

 • Francúzsky závan na hotelke s Elie Burban. Prváci a štvrtáci mali dnes príležitosť prevetrať svoje vedomosti z melodickej francúzštiny. Ďakujeme T. Laurentovi z AF Banská Bystrica za túto jedinečnú možnosť. (13. december 2022)

            

 

 • Súkromná hotelová akadémia pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ a ich rodičov na

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - 8. DECEMBER 2022 (štvrtok) 10.00 – 15.00 h. alebo individuálne podľa dohovoru.

Pre záujemcov bude pripravená prezentácia školy, otvorené hodiny odborných predmetov, zaujímavé aktivity a samozrejme, malé kulinárske prekvapenie. :-) 

TEŠÍME SA NA STRETNUTIE

 

 • Bezplatný generátor fotografií na študentský preukaz - editor fotografií umožňuje vyhotoviť potrebnú fotografiu pomocou akéhokoľvek smartfónu. Stačí sa odfotiť a generátor automaticky odstráni pozadie a oreže fotografiu tak, aby spĺňala oficiálne požiadavky. S použitím tohto editora si môžete vyhotoviť fotografiu v prípade obnovenia alebo straty preukazu. 

 

 • K dnešnému sviatku:

  Ďakujeme pani primátorke za pondelkové prijatie a ocenenie našich báb z V.HA. Bola to pre nás výnimočná chvíľa. (17. november 2022)

             

 

 • Za posledné dva týždne sme toho stihli naozaj veľa. :-) Vo fotogalérii nájdete fotky z baristického kurzu, halloweenskeho večera aj odbornej exkurzie. Kliknite si

 

 • Mini spomienka na piatkový večer a naše super baby. :-) Ďakujeme za pozvanie a za krásnu stužkovú slávnosť. (21. október 2022)

           

 

 • V utorok 27. septembra 2022 sa v Banskej Štiavnici uskutočnilo rokovanie ministerky a ministrov obrany krajín Vyšehradskej skupiny V4. Počas prestávky medzi rokovaniami bolo našou úlohou postarať sa o občerstvenie pre vládne delegácie i zúčastnených novinárov. Ďakujeme za dôveru.

        

 

 • Tento školský rok praxujeme aj v banskoštiavnickej jedinečnej kaviarni Pulp káva & koloniál. Ďakujeme za spoluprácu a za túto výnimočnú príležitosť pre náš baristický rast.  

          

 

 • Pár fotiek od Michala, Mateja a Paťa zo zahraničnej praxe v Perla di Mare na Korzike. Milí naši štvrtáci, ďakujeme vám a pozdravujeme.

       ​

 

 • Jednodňová odborná exkurzia po Banskobystrickom kraji. ☀️
  Pozývame vás na naše zastávky, ktoré nás veľa naučili nielen o cestovnom ruchu, ale aj o histórii nášho kraja. Začínali sme v donovalskom Residence Hotel****, kde sa nám neúnavne venoval F&B manager p. Noskovič. Už o pár metrov ďalej sme pokračovali prednáškou o výrobe piva v Donovalskom pivovare. Ďakujeme všetkým za váš čas. Po dobrom obede sme preskúmali krásu a historický význam Španej Doliny a exkurziu sme ukončili na zozname svetového dedičstva UNESCO - a to v hronseckom artikulárnom kostole z roku 1726, kde nás sprevádzala pani farárka, ktorá nás o tomto historickom skvoste mnoho naučila. (7. jún 2022)
  Ďakujeme, milí naši študenti, že sme náš región mohli spoznávať spolu. :-)

            

Zverejnil webmaster