Aktuality

 

 • Pár fotiek od Michala, Mateja a Paťa zo zahraničnej praxe v Perla di Mare na Korzike. Milí naši štvrtáci, ďakujeme vám a pozdravujeme.

       ​

 

 • Vážení rodičia, milí žiaci. 

Otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 5. septembra 2022 o 9.00 hodine v banketovej miestnosti Súkromnej hotelovej akadémie. Zákonný zástupca žiaka alebo plnoletý žiak predkladá pri nástupe do školy vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka. Vyhlásenie predloží elektronicky cez EduPage (modul Žiadosti/Vyhlásenia) alebo žiak odovzdá tlačivo triednej učiteľke – Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Po slávnostnom otvorení školského roka zákonní zástupcovia a žiaci prvého ročníka budú pokračovať v triede s triednou učiteľkou. Žiaci vyšších ročníkov vo svojich triedach so svojou triednou učiteľkou. V utorok 6. septembra 2022 prvé dve hodiny budú triednické práce a potom sa bude učiť podľa platného rozvrhu.

 

 

 

 • Jednodňová odborná exkurzia po Banskobystrickom kraji. ☀️
  Pozývame vás na naše zastávky, ktoré nás veľa naučili nielen o cestovnom ruchu, ale aj o histórii nášho kraja. Začínali sme v donovalskom Residence Hotel****, kde sa nám neúnavne venoval F&B manager p. Noskovič. Už o pár metrov ďalej sme pokračovali prednáškou o výrobe piva v Donovalskom pivovare. Ďakujeme všetkým za váš čas. Po dobrom obede sme preskúmali krásu a historický význam Španej Doliny a exkurziu sme ukončili na zozname svetového dedičstva UNESCO - a to v hronseckom artikulárnom kostole z roku 1726, kde nás sprevádzala pani farárka, ktorá nás o tomto historickom skvoste mnoho naučila. (7. jún 2022)
  Ďakujeme, milí naši študenti, že sme náš región mohli spoznávať spolu. :-)

            

 

 • Výsledky 1. kola prijímacieho konania do I. ročníka študijného odboru 6323 K hotelová akadémia pre školský rok 2022/2023. 

 

 

 • POZVÁNKA
  Vážení rodičia, vedenie SHA vás pozýva na slávnostné rodičovské združenie spojené s prezentáciou gastronomických zručností a špecialít kuchyne s tematickým zameraním „70-te až 90-te roky – Krása na vlnách retro štýlu,“ ktoré sa uskutoční 6. mája 2022 od 14.00 do 16.00 hod. v priestoroch školy.
  Budeme radi, ak si nájdete čas a neodmietnete pozvanie na deň plný gastronomických zážitkov, ktoré pripravia vaše deti. 

          ​

 

           

 

 • Prváci a ich včerajšia zvolenská kultúra. ☕️ Dobre bolo. :-) (25. marec 2022)

          

 

 • Milí naši, nezabudnite v pondelok (21. marca) na každú ponožku inú, nech môžeme spolu osláviť ľudskú jedinečnosť. Viac sa dočítate tu.

 

 • Z našej malej školy na veľkú Ukrajinu.
  Veľké poďakovanie patrí našim študentom a zamestnancom školy, ktorí sa tento týždeň zapojili do zbierky. ❤️ Ďakujeme nášmu mestu, ktoré verejnú zbierku pre mesto Ľvov organizuje a stará sa, aby sa všetky veci dostali tam, kde ich veľmi potrebujú. Ešte raz ďakujeme. ⛑ (18. marec 2022)

           

 

 

 • Naše školské video o nás, ktoré poznáte z februárového online DOD. Na tvorbe sa podielal Tomáš Kopernický, študent II.HA. Ďakujeme za jeho perfektnú prácu. Video je o tom, v čom sme dobrí. Nemusíte sa však báť nudy, máme aj veľa chýb. :-)) Ale pracujeme na sebe každý deň, aby ste sa popri vzdelávaní cítili u nás dobre.

 

 • Dnes výmena na praxi v Eggersdorfe. Sofia s Rebekou pozdravujú z vlaku k našim rakúskym susedom. :-) Tak teda poďme na to, dvojmesačná zahraničná prax môže začať. Veľa šťastia vám želáme. ❤️❤️ Baby vystriedali Maťu s Peťou, ktorým ďakujeme za perfektnú reprezentáciu školy na zahraničnej praxi. (10. marec 2022)

          

 

 • Minulý týždeň na hoteli Termál môžeme pokojne nazvať výživným :-)
  Plán hlavných úloh bol splnený:
  ✅ Upiecť koláče
  ✅ Namiešať drinky
  ✅ Učičíkať pred hotelom miestneho deratizéra :-))
  ✅ Spokojnosť Niky a Rebeky.                                         

            Pre viac foto - kuk tu

          

 

 • „Trochu“ sme sv. Valentína oslávili :-). Viac foto - kuk tu.

 

 • Ešte raz ďakujeme našim hosťom a študentom za pomoc pri organizovaní minulotýždňového ONLINE DOD na hotelke a TU si ho môžete pozrieť už aj zo záznamu. Čakajú na vás priame vstupy našich spolupracovníkov v oblasti barmanstva, baristiky a hotelierstva, priamy vstup študentiek zo zahraničnej praxe v Rakúsku, ale aj naši učitelia a študenti, ktorí boli pripravení odpovedať na všetky vaše otázky. 


  Tí, ktorí budete mať záujem, môžete prísť so svojimi rodičmi priamo k nám do školy. Pripravili sme pre vás dva dni - a to stredu 9. februára a ďalšiu stredu 23. februára v čase od 15.00 do 16.00 hod. Stačí sa prihlásiť mailom na studijne@sha.sk alebo telefonicky na číslo 0904 969 092 a my vás budeme čakať. Ukážeme vám školu, odpovieme na otázky a pripravíme aj malé prekvapenie. Poprosíme vás ale, aby ste neporušili existujúce protipandemické opatrenia a prišli k nám v režime OTP. Ďakujeme za váš záujem a tešíme sa na osobné stretnutia.

          

 

 • Náš “Môj spolužiak varí lepšie ako Tvoj” je v Štiavnických novinách. Zaostrite na písmenká a prečítajte si. :-)

          

 

 • Gratulujeme našej úspešnej Veronike Greschnerovej aj všetkým ostatným riešiteľom za výborné výkony. Olympiáda v anglickom jazyku; okresné kolo, kat. 2A - V. Greschnerová - 2. miesto

 

 • Gratulujeme Natálii a Mirke za super výsledky z nemeckej olympiády. Olympiáda v nemeckom jazyku; okresné kolo, kat. 2A - N. Cibulová - 3. miesto. Kat. 2C - M. Chau Le - postup do krajského kola.

 

 • Banskoštiavnická televízia VIO-TV, jej aktuálny Štiavnický magazín a my v ňom. Pozrite si krátku reportáž (od 8. minúty) o aktuálnom dianí na našej škole. Prvú reportáž nepreklikajte, je o veľmi dôležitých novinkách v separovaní odpadu v našom meste. (17. január 2022) 

 

 • Starý Zámok, Hubert, naši najstarší a dnešné netradičné stužkovanie bez stužkovej. Veľa šťastia vám želáme. Nech sa vám len a len darí. Máme vás radi. ❤️ Viac foto. (14. január 2022)

             

 

 • Ďalšia zahraničná prax dnes začína. Túto zimu sa nám nepodarilo zabezpečiť toľko praxe ako v minulosti, o to viac držíme palce babám štvrtáčkam na ceste do rakúskeho Eggersdorfu. Veľa šťastia. :-)  (4. január 2022)

            

 

 • ISIC ONLINE VIANOCE 2021 - prečítajte si viac

 

 • Naši noví baristi z novembrového baristického kurzu pod vedením Stanislava Cibuľu a Mareka Sviteka zo Školy baristu z Banskej Bystrice. ☕️

         

 

        

 

 • Absolventský deň (11. október 2021). III.HA varila pod vedením nášho absolventa Matúša Lalíka, v súčasnosti zástupcu šéfkuchára gastronomického komplexu bratislavská Klubovňa.

       

 

 • Pozrite si album fotiek z barmanského kurzu (4. až 8. október 2021) pre II. a III. ročník pod vedením Martina Januru zo Školy barmana z Považskej Bystrice.

            

 

 • MŠVVaŠ SR poskytuje rodičom „Domáci AG samotest“. Prečítajte si viac

 

 • Erasmus+ projekt Učíme sa spolu, francúzština nás spája. Prečítajte si viac

Zverejnil webmaster