Aktuality

 

 • POZVÁNKA
  Vážení rodičia, vedenie SHA vás pozýva na slávnostné rodičovské združenie spojené s prezentáciou gastronomických zručností a špecialít kuchyne s tematickým zameraním „Hawaii,“ ️ ktoré sa uskutoční 2. júna 2023 od 14.00 do 16.00 hod. v priestoroch školy. ⛱️
  Budeme radi, ak si nájdete čas a neodmietnete pozvanie na deň plný gastronomických zážitkov, ktoré pripravia vaše deti. (25. máj 2023)

            

 

 • V utorok u nás prebiehali 3 prevenčné workshopy na témy: drogy a trestnoprávna zodpovednosť mladistvých, obchodovanie s ľuďmi, a extrémizmus, ktoré pre nás pripravili nadporučíčka JUDr. Anna Holečková z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Žiar nad Hronom a jej tím spolupracovníkov.
  Ďakujeme našim hosťom za ich čas a ochotu vzdelávať nás v týchto ťažkých témach. (24. máj 2023)

          

 

 • Včera bol deň príchodov a odchodov. ✈️
  Miška a Natália sa vrátili po troch mesiacoch zo zahraničnej praxe v Mariánskych Lázňach a zároveň Lukáš, Michal, Matej, Diana, Emma a Tamara odleteli na trojmesačnú prax na Cyprus. ⛱️ Držte sa a nech sa Vám vydarí každý deň.❤️ (1. máj 2023)

            

 

 • Vyššie odborné štúdium Manažment hotelov a cestovných kancelárií znamená jediné. U nás sa učí, varí, pečie aj v sobotu. :-) (22. apríl 2023)

         

 

 • Marec - mesiac knihy za nami a využitý naplno. :-) (2. apríl 2023)

        

 

 • Takto vyzerajú naše minulotýždňové úspechy na Majstrovstvách Slovenska v príprave kávy v Nových Zámkoch.
  Cena za najlepšie espresso patrí Matejovi a cena za najlepšiu prezentáciu Natálii. Ďakujeme, sme na Vás veľmi hrdí. (30. marec 2023)

         

 

 • Všetkých sedu aj lehuchtivých :-) pozdravujú naši prváci z lyžiarskeho výcviku. Kopec parádny, študenti tiež, čo viac si priať. (8. marec 2023)

           

 

 • V utorok sme držali palce Matejovi a Natálii na celoslovenskej baristickej súťaži BAILEYS COFFEE CUP 2023 vo Zvolene. Ďakujeme za Vaše jedinečné výkony a Natálii gratulujeme k úžasnému 3. miestu. Sme na Vás hrdí, boli ste perfektní. (16. február 2023)

         

         

 

 • Natália a Miška pozdravujú z pražskej hlavnej vlakovej stanice. Od zajtra im začína dvojmesačná zahraničná prax v hoteli Falkensteiner v Mariánskych Lázňach. Veľa šťastia Vám želáme. (31. január 2023)

           

 

 • V decembri a v januári boli naši študenti ešte šikovnejší, než obvykle zvyknú. Veď posúďte sami.

Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku: Mia Tara Pelešová (I.HA) v kat. 2A získala 2. miesto a Ema Gremanová (V.HA) v kat. 2B taktiež 2. miesto.
Postup do okresného kola v olympiáde z nemeckého jazyka - Martina Budovcová (V.HA).
Postup do krajského kola v olympiáde zo slovenského jazyka - Ema Gremanová (V.HA).
Postup do krajského kola v olympiáde z kritického myslenia - Michal Merta (IV.HA).
V tomto čase sa konal aj 2. ročník školskej baristickej súťaže NAJ BARISTA SHA. Ďakujeme všetkým zúčastneným a gratulujeme výhercom.
1. miesto Michaela Vajdová (II.HA).
2. miesto Matěj Matejček (IV.HA).
3. miesto Natália Ivaničová (IV.HA)
a najlepší nováčik Timotej Ivanič (I.HA).
Zúčastnení aj výhercovia - ste naozaj výborní. Ďakujeme za Vaše výkony.

       

       

 

 • Toto boli naše včerajšie Vianoce, zorganizované a super pripravené žiackou školskou radou. Ďakujeme všetkým za zapojenie sa a želáme Vám pokojné sviatky, oddychujte, uvidíme sa 9. januára. (23. december 2022)

 

 • Ďakujeme našej absolventke Ing. Viktórii Šuškovej za prezentáciu štúdia na Vysokej škole hotelovej v Prahe, ktoré minulý rok úspešne ukončila.
  Pre naše baby maturantky to bol výborne strávený čas. Vika, ďakujeme Ti za návštevu. (20. december 2022)

           

 

 • Francúzsky závan na hotelke s Elie Burban. Prváci a štvrtáci mali dnes príležitosť prevetrať svoje vedomosti z melodickej francúzštiny. Ďakujeme T. Laurentovi z AF Banská Bystrica za túto jedinečnú možnosť. (13. december 2022)

            

 

 • Súkromná hotelová akadémia pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ a ich rodičov na

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - 8. DECEMBER 2022 (štvrtok) 10.00 – 15.00 h. alebo individuálne podľa dohovoru.

Pre záujemcov bude pripravená prezentácia školy, otvorené hodiny odborných predmetov, zaujímavé aktivity a samozrejme, malé kulinárske prekvapenie. :-) 

TEŠÍME SA NA STRETNUTIE

 

 • Bezplatný generátor fotografií na študentský preukaz - editor fotografií umožňuje vyhotoviť potrebnú fotografiu pomocou akéhokoľvek smartfónu. Stačí sa odfotiť a generátor automaticky odstráni pozadie a oreže fotografiu tak, aby spĺňala oficiálne požiadavky. S použitím tohto editora si môžete vyhotoviť fotografiu v prípade obnovenia alebo straty preukazu. 

 

 • K dnešnému sviatku:

  Ďakujeme pani primátorke za pondelkové prijatie a ocenenie našich báb z V.HA. Bola to pre nás výnimočná chvíľa. (17. november 2022)

             

 

 • Za posledné dva týždne sme toho stihli naozaj veľa. :-) Vo fotogalérii nájdete fotky z baristického kurzu, halloweenskeho večera aj odbornej exkurzie. Kliknite si

 

 • Mini spomienka na piatkový večer a naše super baby. :-) Ďakujeme za pozvanie a za krásnu stužkovú slávnosť. (21. október 2022)

           

 

 • V utorok 27. septembra 2022 sa v Banskej Štiavnici uskutočnilo rokovanie ministerky a ministrov obrany krajín Vyšehradskej skupiny V4. Počas prestávky medzi rokovaniami bolo našou úlohou postarať sa o občerstvenie pre vládne delegácie i zúčastnených novinárov. Ďakujeme za dôveru.

        

 

 • Tento školský rok praxujeme aj v banskoštiavnickej jedinečnej kaviarni Pulp káva & koloniál. Ďakujeme za spoluprácu a za túto výnimočnú príležitosť pre náš baristický rast.  

          

 

 • Pár fotiek od Michala, Mateja a Paťa zo zahraničnej praxe v Perla di Mare na Korzike. Milí naši štvrtáci, ďakujeme vám a pozdravujeme.

       ​

 

 • Jednodňová odborná exkurzia po Banskobystrickom kraji. ☀️
  Pozývame vás na naše zastávky, ktoré nás veľa naučili nielen o cestovnom ruchu, ale aj o histórii nášho kraja. Začínali sme v donovalskom Residence Hotel****, kde sa nám neúnavne venoval F&B manager p. Noskovič. Už o pár metrov ďalej sme pokračovali prednáškou o výrobe piva v Donovalskom pivovare. Ďakujeme všetkým za váš čas. Po dobrom obede sme preskúmali krásu a historický význam Španej Doliny a exkurziu sme ukončili na zozname svetového dedičstva UNESCO - a to v hronseckom artikulárnom kostole z roku 1726, kde nás sprevádzala pani farárka, ktorá nás o tomto historickom skvoste mnoho naučila. (7. jún 2022)
  Ďakujeme, milí naši študenti, že sme náš región mohli spoznávať spolu. :-)

            

Zverejnil webmaster